400TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO
Sepetinizde Ürün Yok
Bowl Kase resim önizleme
Bowl Kase resim önizleme

Bowl Kase

Seramik , doğadan , doğal yollarla elde edilen maddelerden yapıldığı için sağlıklıdır ve ekolojik bir üründür .  Seramik çamurları elde biçimlendirdikten sonra , sertleştirmek üzere yüksek dereceli seramik pişirme fırınlarına verilirler . Niyugen seramikleri 3 kere fırına girerek elde edilir. Seramik ustalarının ellerinde şekillenen kaselerimiz sizlerle buluşuyor.

150,00 TL

Seramikte hammadde olarak sadece çamur  kullanılır ve bu çamur doğadan elde edilen kil , kaolen , kuvars , ve feldspat maddalerinin belirli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilir . Bu maddeler hamur haline getirilerek preslenir ve 1100 derecenin üzerinde yüksek sıcaklıkta fırınlanır . Seramik , doğadan , doğal yollarla elde edilen maddelerden yapıldığı için sağlıklıdır ve ekolojik bir üründür . Seramik çamurlarıı elde biçimlendirdikten sonra , sertleştirmek üzere yüksek dereceli seramik pişirme fırınlarına verilirler .

Şekillendirmenizi tamamladıktan sonra , kurumaya bırakırsınız ve deri sertliğine gelmesini beklersiniz . Seramiğin bu aşamasına bisküvi aşaması denir . Bisküvi aşamasında oldukça kırılgan haldedir .Sertçe dokunduğunuzda  bisküvi gibi parçalandığını görürsünüz . Deri sertliğini aldıktan sonra son rötuşunuzu yapıp bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz . Fırınlama Ürünlerin 1040 derecede fırınlanması kısmıdır . Burada evdeki fırınlarımız değil , yüksek dereceye çıkabilen seramik fırınları kullanılır . Ürünler fırınlandıktan sonra , düzeltmek istediğiniz yerleri varsa kuru şekilde rötuşlayabilirsiniz ve artık sırlama için hazır haldedirler . Ürünler sırlandıktan sonra tekrar fırına verilirler . Her fırınlama işlemi 24 saat sürüyor ve her ürün iki kere fırınlanıyor . Ekstra olarak altın yaldızlı yapılıp 800 derecede üçüncü fırınlaması yapılıyor . 

Bowl Kase ürün yorumları resim
 • 5 Çok İyi (0)
  % 0
 • 4 İyi (0)
  % 0
 • 3 Ne İyi/Ne Kötü (0)
  % 0
 • 2 Kötü (0)
  % 0
 • 1 Çok Kötü (0)
  % 0
Ortalama Puan
Henüz Değerlendirilmemiş