400TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Sepetinizde Ürün Yok
İstanbul Serisi Double Espresso Bardağı resim önizleme
İstanbul Serisi Double Espresso Bardağı resim önizleme
İstanbul Serisi Double Espresso Bardağı resim önizleme
İstanbul Serisi Double Espresso Bardağı resim önizleme
İstanbul Serisi Double Espresso Bardağı resim önizleme

İstanbul Serisi Double Espresso Bardağı

Seramik , doğadan , doğal yollarla elde edilen maddelerden yapıldığı için sağlıklıdır ve ekolojik bir üründür .  Seramik çamurları elde biçimlendirdikten sonra , sertleştirmek üzere yüksek dereceli seramik pişirme fırınlarına verilirler . Niyugen seramikleri 3 kere fırına girerek elde edilir. Seramik ustalarının ellerinde şekillenen espresso bardaklarımız sizlerle buluşuyor. En 7.50 cm. Derinlik 8 cm.

175,00 TL

Seramikte hammadde olarak sadece çamur  kullanılır ve bu çamur doğadan elde edilen kil , kaolen , kuvars , ve feldspat maddalerinin belirli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilir . Bu maddeler hamur haline getirilerek preslenir ve 1100 derecenin üzerinde yüksek sıcaklıkta fırınlanır . Seramik , doğadan , doğal yollarla elde edilen maddelerden yapıldığı için sağlıklıdır ve ekolojik bir üründür . Seramik çamurlarıı elde biçimlendirdikten sonra , sertleştirmek üzere yüksek dereceli seramik pişirme fırınlarına verilirler .

Şekillendirmenizi tamamladıktan sonra , kurumaya bırakırsınız ve deri sertliğine gelmesini beklersiniz . Seramiğin bu aşamasına bisküvi aşaması denir . Bisküvi aşamasında oldukça kırılgan haldedir .Sertçe dokunduğunuzda  bisküvi gibi parçalandığını görürsünüz . Deri sertliğini aldıktan sonra son rötuşunuzu yapıp bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz . Fırınlama Ürünlerin 1040 derecede fırınlanması kısmıdır . Burada evdeki fırınlarımız değil , yüksek dereceye çıkabilen seramik fırınları kullanılır . Ürünler fırınlandıktan sonra , düzeltmek istediğiniz yerleri varsa kuru şekilde rötuşlayabilirsiniz ve artık sırlama için hazır haldedirler . Ürünler sırlandıktan sonra tekrar fırına verilirler . Her fırınlama işlemi 24 saat sürüyor ve her ürün iki kere fırınlanıyor . Ekstra olarak altın yaldızlı yapılıp 800 derecede üçüncü fırınlaması yapılıyor . Dolayısıyla kendinize bir kahve bardağı üretmek , işin doğası gereği uzun sürüyor .

 
RenkSiyah
İstanbul Serisi Double Espresso Bardağı ürün yorumları resim
 • 5 Çok İyi (0)
  % 0
 • 4 İyi (0)
  % 0
 • 3 Ne İyi/Ne Kötü (0)
  % 0
 • 2 Kötü (0)
  % 0
 • 1 Çok Kötü (0)
  % 0
Ortalama Puan
Henüz Değerlendirilmemiş